• EN
  • دوشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٨

اخبار > تکنولوژی که سنگ آهن را مستقیما به آهن اسفنجی تبدیل می کند

اخبار > تکنولوژی که سنگ آهن را مستقیما به آهن اسفنجی تبدیل می کند

 


  چاپ        ارسال به دوست

برای نخستین بار در ایران

تکنولوژی که سنگ آهن را مستقیما به آهن اسفنجی تبدیل می کند

 

برای نخستین بار در ایران:

تکنولوژی که سنگ آهن را مستقیما به آهن اسفنجی تبدیل می کند

مهدی رنجبری ،مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد کویر دامغان گفت: پروژه مجتمع عظیم فولاد کویر دامغان یکی از عظیم ترین پروژه های ایران بوده است . تولیدات این مجتمع عظیم که در زمینه احیاء ، ذوب ، ریخته گری، تولید شمش و فولاد است، سالانه ۳۵۰ هزار تن بوده که تا حجم ۵۰۰ هزار تن نیز قابل افزایش خواهد بود.

مجتمع عظیم فولاد کویر دامغان با هدف افزایش توان تولید ملی در صنعت فولاد و ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری در زمینی به مساحت ۱۲۵ هکتار واقع در پنج کیلومتری محور دامغان به سمنان احداث شده و زمینه اشتغال بیش از۱۲۰۰ نفر از نیروهای بومی استان را فراهم آورده است.

رنجبری در خصوص نیاز های بخش خصوصی برای گسترش تولیداتش خاطرنشان کرد: فولاد سازی نیاز به سرمایه و تکنولوژی عطیمی دارد و اگر بتوانیم آن را تامین کنیم بهره بالایی در این حوزه به دست آورده ایم. از سوی دیگر اگر بتوانیم در این حوزه تکنولوژی هایی با سرمایه گذاری پایین تر بیابیم میتوان از ظرفیتهای سرمایه گذاری بهتر استفاده کرد. به همین منظور در واحد احیای شرکت فولاد کویر دامغان به دنبال تکنولوژی بودیم که بتوانیم بخش خصوصی را در گیر کنیم و برای نخستین بار درایران توانستیم با این تکنولوژی سنگ آهن را مستقیما به آهن اسفنجی تبدیل کنیم. این مهم میتواند نمونه خوبی برای بخش خصوصی و احیای صنایع بالادستی در صنعت فولاد باشد.

مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد کویر دامغان درباره حمایت های مالی موسسه مالی و اعتباری نور افزود: خوشبختانه پروژه عظیم فولاد کویر دامغان توانست با حمایت مالی و ایجاد زیر ساختهای مناسب از سرمایه اولیه تا سرمایه در گردش به خوبی دراین راستا عمل کند . و امیدواریم در کشور برای دیگر صنایع نیز چنین موقعیت هایی نیز ایجاد شود تا منابع بانکی به سمت تولیدات هدایت شوند.

 مهدی رنجبری در باره مشکلات بخش خصوصی افزود:مشکل اصلی این بخش تامین سرمایه و تکنولوژی هاست و همچنین بحث دیگر محدودیت های موجود است که با حمایت بانک ها می توان برخی مشکلات و ضعف ها را نیز حل کرد و البته نگاه دولت برای رفع برخی چالش ها نیز بسیار حائز اهمیت است زیرا صنایعی مانند فو.لاد به صورت زنجیره وار به هم مرتبط بوده و مهمترین کار آن ایجاد شغل است.

وی با اشاره به حمایت مالی و زیر ساختی موسسه ملی و اعتباری نور عنوان کرد: وقتی پشتوانه مالی برای مبادلات تجاری ،خرید و فروش و تولیدات وجودداشته باشد  مدیران راحت تر می توانند برای سوآوری ها و نتایج پیش بینی و برنامه ریزی کنند و دراین میان برنامه ریزی بلند مدت راحت تر صورت می گیرد.

وی افزود: همچنین امیدواریم در کشور کمتر شاهد اعتراضات کارگران و .. باشیم تا در تامین مواد اولیه تا حمل و نقل با مشکلات بسیاری روبه رو نشویم.

 


١١:٤٣ - چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٤١٦    /    تعداد نمایش : ٤٢٦٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
محاسبه شبا

می توانید با استفاده از شماره حساب نور خود شماره شبا را دریافت نمائید .

سامانه رسیدگی به شکایات

پیشنهادات و انتقادات و یا شکایات خود را می توانید از طریق این سامانه ارسال نمائید .

شعب سراسر کشور

لیست شعب موسسه اعتباری نور در سراسر کشور به همراه آدرس و شماره تماس در این بخش وجوددارد.

ساعات کار شعب

در این بخش می توانید ساعات کار شعب در ایام هفته را ملاحظه نمایید .