یکشنبه 31 تیر 1403  
 
Sunday, July 21, 2024  
 
الأحد, محرم 15, 1446  
 

سامانه رمز های پویا - ریما

دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک چگونه است؟

موسسه اعتباری نور باهدف تسهیل استفاده مشتریان خود جهت استفاده از رمز دوم پویا، علاوه بر اپلیکیشن ریما، امکان دریافت این رمز از طریق پیامک را نیز فراهم کرد. با توجه به عملیاتی کردن ابلاغیه های بانک مرکزی در زمینه رمزپویا، در راستای صیانت از حقوق مشتریان و کاهش مخاطرات سوء‌استفاده از اطلاعات مهم کارت، بزودی امکان درخواست رمز یکبار‌مصرف پیامکی در کلیه درگاه‌های پرداخت اینترنتی و سایر ابزارهای پرداخت الکترونیکی که نیاز به رمز دوم کارت (رمز خرید اینترنتی) دارند برای آن دسته از مشتریانی که امکان و یا تمایل به استفاده از اپلیکیشن ریما را ندارند، فراهم خواهد شد.

مشتریانی که هم اکنون در سامانه پیامکی موسسه اعتباری نور عضو هستند و پیامک‌های هشداری و بانکی را دریافت می‌کنند، با مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز موسسه اعتباری نور و ورود به منوی رمز پویا، دریافت پیامک‌های رمز دوم پویا نیز بر روی همان خط برای آنها فعال می‌شود. بدین ترتیب در کلیه درگاه‌های پرداخت غیرحضوری، دکمه‌‌ای برای درخواست رمز یکبار‌مصرف (رمزپویا) تعبیه شده که کاربر پس از تکمیل اطلاعات کارت، درخواست خود را برای دریافت رمز ارسال خواهد کرد. سپس رمز یکبارمصرف توسط بانک صادرکننده کارت، به شماره تلفن همراه مشتری ارسال خواهد شد.

دریافت رمز دوم پویا از طریق اپلیکیشن ریما چگونه است؟

موسسه اعتباری نور در راستای افزایش امنیت در سامانه بانکداری اینترنتی و جلوگیری از سوءاستفاده از کارت های مشتریان محترم، خدمت امکان صدور رمز اول و دوم به صورت یکبار مصرف را از طریق نرم افزار موبایلی ریما فراهم نموده است.

بر این اساس مشتریان محترم می توانند به روش ذیل اقدام به فعالسازی برنامه رمز یکبار مصرف بر روی گوشی تلفن همراه خود نمایند.
 
  • مراجعه مشتری به وب‌سایت موسسه و دریافت برنامه رمز یکبار مصرف ریما
  • نصب برنامه و ورود اطلاعات مورد نیاز جهت فعال‌سازی توسط کاربر ( انتخاب رمز و ورود شماره همراه ) 
  • دریافت کد تایید از طریق پیامک و ثبت آن در مرحله مربوطه 
  • مراجعه به خودپرداز و یا همراه‌بانک موسسه اعتباری نور و انتخاب گزینه عملیات رمز - فعال‌سازی رمز اول یا دوم یکبار مصرف 
  • پس از انتخاب گزینه فعال‌سازی و ثبت شماره همراه ، یک توکن دوبخشی که از طریق رسید بانکی دریافت می گردد و مابقی آن از طریق پیامک برای مشتری ارسال می گردد ، می بایست در بخش مربوطه وارد گردد .
  • پس از ورود رمزهای دریافتی با لمس کلید ثبت، هر ۶۰ ثانیه یک رمز جدید تولید خواهد شد که در برنامه قابل مشاهده است . 
  • غیرفعال‌سازی رمز اول و دوم یکبار مصرف با مراجعه به خودپرداز و همراه‌بانک موسسه اعتباری نور و انتخاب گزینه " عملیات رمز - غیرفعال‌سازی رمز یکبار مصرف اول و دوم " انجام می‌پذیرد . 

مشتریان و هم‌وطنان محترم می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از این خدمت، به شعب سراسر کشور مراجعه و یا به مرکز ارتباط مردمی این موسسه به شماره تلفن 02142931010 تماس حاصل نمایند.
 

دانلود نرم افزار ریما

کاربران گرامی !

***  جهت نصب نرم افزار ریما  از طریق تلفن همراه خود اقدام به دانلود نمایید.

***  بدون نیاز به نرم افزار جانبی (itunes) می توانید از طریق لینک  دانلود که در زیر قرار دارد به راحتی  نسخه ios  را نصب نمائید .