یکشنبه 15 تیر 1399  
 
Sunday, July 05, 2020  
 
الأحد, ذو القعدة 14, 1441  
 

تاریخچه

خلاصه تاریخچه موسسه :

در راستای تمکین از سیاست های ساماندهی موسسات اعتباری , تعاونی های اعتباری کارسازان آینده و پیشگامان کویر یزد و صندوق های قرض الحسنه ریحانه گستر و مشیز در سوم آبان ماه ۱۳۹۱ آمادگی خود را به بانک مرکزی جهت تجمیع فعالیت خود در قالب موسسه اعتباری جدیدی که بعدها نور نام گرفت اعلام نمودند. نکته حائز اهمیتی که لازم است به آن توجه شود این است که این موسسات در هنگام ادغام همگی از مجوزهای قانونی از مراجع ذیربط نظیر بانک مرکزی و وزارت تعاون برخوردار بودند.
به هر ترتیب این چهار موسسه درآبان ماه سال ۱۳۹۱ تفاهم نامه ای را جهت انحلال موسسات مذکر و تشکیل موسسه اعتباری جدید امضاء نمودند.
در نهایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۳۹۱/۱۲/۲۷ با تجمیع (انحلال) موسسات کارسازان آینده ‚ ریحانه گستر مشیز و پیشگامان کویر یزد موافقت نموده و در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۱ موافقت خود را با تأسیس موسسه اعتباری نور از محل تجمیع موسسات یاد شده به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام نمود.
موسسه اعتباری نور پس از طی مراحل قانونی لازم در تاریخ ۱۳۹۴/۰۲/۲۹ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید و در تاریخ ۱۳۹۴/۰۴/۱۱ موفق به اخذ مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گردید.
.

خدمات الکترونیک

ارتباط با ما

تهران، میدان آرژانتین، خیابان زاگرس، نبش کوچه ۲۹، شماره ۱۴